Energiasäästlik kaunis kodu

Alates 2012. aastast on Eesti Kodukaunistamise Ühendus juhindunud oma tegevuses peaasjalikult rahvuslikust programmist „Eesti kaunis kodu“.

Täites programmi missiooni EKKÜ korraldab ja koordineerib kaunite kodude konkursse ja koolitusi kogu Eestis, luues eeldusi kaunima, tervislikuma ja energiasäästlikuma elukeskkonna kujunemiseks, harides ja kasvatades elanikkonda positiivse kogemuse kaudu.

Lähtuvalt eeltoodust korraldame alates 2012. aastast konkurssi „Energiasäästlik kaunis kodu“, kus tunnustame tublisid neljas kategoorias: eramud, kortermajad, ühiskondlikud hooned ja energiasäästliku mõtteviisi edendaja. Eesmärgiks on näidata, et ehitades uut hoonet või renoveerides vana, on tulevikku silmas pidades mõistlik ja võimalik kasutada energia saamiseks taastuvenergiaallikaid ning energiakulu vähendamiseks rakendada tarku lahendusi. Targad lahendused on enamasti ka ilusad. Energiasäästliku mõtteviisi edendaja on inimene, kes on andnud märkimisväärse panuse oma kodukandi energiasäästvamaks, targemaks ja kaunimaks muutmisel. 

Projekti lükkasime 2012. aastal käima Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi abiga. 2013. ja 2014. a ministeerium loobus konkursi toetamisest. Rõhutamaks teema vajalikkust tuli 2014. aastal appi Vabariigi Presidendi Kantselei.

Alates 2015 on konkurss liidetud konkursiga “Eesti kaunis kodu”.
Konkursi “Energiasäästlik kaunis kodu 2015” alused (PDF)

“Energiasäästliku kaunis kodu” konkursiga seonduvad artiklid:
Artiklid 2012
Artiklid 2013

Konkursi kokkuvõtted:
2012. aasta
2013. aasta
2014. aasta

2015. aasta võitjad:
* Elamu Mäe talu Püha külas Pihtla vallas Saaremaal
* Kortermaja KÜ Sepa 11 Valgas 
* Ühiskondlik hoone Laste hoolekandeasutus Lootus Sillamäe linnas Ida-Virumaal

2016. aasta võitjad:
Elamu Regina ja Ragnar Paati kodu Järveküla külas Rae vallas Harjumaal

2017. aasta võitjad:
* Eramu perekond Saarma kodu Viimsis Harjumaal
* Ühiskondlik hoone Pernova Hariduskeskuse Loodusmaja Pärnus

2018. aasta võitja:
* Rakvere Rohuaia Lasteaed