Kiidame

PADISE TERVISERADA (pilt all)

Kauni männimetsa alla on terviserada kujundatud aastakümneid. Vaheldusrikas terviserada sobib kasutamiseks kõikidele vanusegruppidele. Pikima, 6,5 km ringi sees on tähistatud ka 1 km, 2,7km ja 5 km pikkused rajad, kus suurim kõrguste vahe on 14 m. Rajad sobivad ka murdmaasuusatamise, krossijooksu, jalgratta ja orienteerumisvõistluste korraldamiseks.
    Suvisel ajal on rada mõeldud jalutamiseks, kepikõnniks, jooksmiseks, jalgrattasõiduks. Terviserada on varustatud majutus-, toitlustus- ja pesemisvõimaluste, wc-de, köögi ja kauplustega. Tasuta kasutatavad tervisespordi- ja liikumisrajatised: jõulinnak koos võimlemisalaga; kunstmurukattega 31×16 m multifunktsionaalne spordimängude väljak (korvpall, jalgpall jne); rahvusvaheliste mõõtmetega rannavõrkpalliväljak; Padise spordihoone, kus asub täismõõtmetega spordisaal ja jõusaal, saun, pesemis- ja riietusruumid ja muud vajalikud toetavad ruumid; kelguja suusamägi.
    Padise terviserada kuulub Eesti Terviserajad SA võrgustikku.


VÄÄTSA PÕHIKOOL (pildid all)

Direktor Margo Sootla
Kohalik kool alustas Väätsa mõisahoones tööd 1925. aastal, ulatuslik juurdeehitis valmis 1977. aastal, põhjalikud rekonstrueerimistööd saavutamaks 0-energia maja taset lõpetati 2016. aastal Eesti-Šveitsi abiprogrammi toel. Selle töö käigus paigaldati 200 m2 päikesepaneele, mis toodavad 27912 kWh päikeseenergiat aastas – energiatõhusus 0,69kWh/m2 aastas. Hiljem on lisatud ka õppeotstarbeline tuulegeneraator, mis aitab üle 5 m/s puhuva tuule korral veeboilerit soojendada.
    Kinnistu pindala on 54103,3 m2, köetavat pinda 1650 m2. Haljastuse tõhusus on 0,69, mis tähendab, et 69% kinnistust on haljastatud.


KATRIN JA SVEN HONGA KODU KEILAS (pildid all)

Eramu on ehitatud 2013. aastal, kinnistu pindala on 1718 m2. Köetav pind moodustab kokku 456,4 m2, millest aiamaja köetav pind on 47,4m2. Energiatõhusus 65,3 kWh/m2 kohta aastas on saavutatud tänu maaküttele, soojustagastusega ventilatsioonile, kolmekordsetele akendele ja paksult soojustatud seintele. Haljastustõhususe indeks on 0,6, mis tähendab, et 60% kinnistu pindalast on haljastatud. Olulise osa haljastusest moodustab kogu krunti ümbritsev elupuuhekk, samuti majaesine istutusala.


Võru Tamula järve rannapromenaad – parim tervisespordirajatis 2010.
Hea näide, kuidas ühendada järve ümbruse korrastamine, haljastamine ning inimestele puhkamise, ajaveetmise, sportimise  ja mängimisvõimaluste pakkumine. 

(Vajuta pildile, et näha seda suuremalt)


Konkursi „Kaunis Eesti kodu 2009″ erikategooria „Kauneim kortermaja“ võitja asub Narvas Rahu tn 14. Korteriühistu juhatuse esimees on Anatoli Orlov. Erilist tunnustust väärib KÜ ühistegevus ning noorte kaasamine: enamus majarahvast on oma majaümbruse loomise juures olnud ning seisab ka selle säilimise eest. Majaümbruse väljaehitamisel ja haljastamisel on mõeldud kõikide vanusegruppide peale. Eesti Korteriühistute Liit annab omapoolse autasu.


Bussiootepaviljon Kurtna külas Väike-Maarja vallas Lääne-Virumaal. Kaunis Eesti kodu 2008 autasu saanu.
Siin on kenasti näha Eesti Kodukaunistamise Ühenduse 2 aasta üleskutsete head näited


Bussiootekojad Muhu vallas Saare maakonnas. Kaunis Eesti kodu 2008 autasu saanu.
Ideekonkurss bussiootekodade saamiseks toimus 2006. aastal. Kojad ja nende ümbrus on eeskujulikult hooldatud.