Esseekonkurss “Eestimaa on meie kodu”

Eesti Kodukaunistamise Ühendus ja Nõo Reaalgümnaasium kutsuvad kõiki Tartumaa gümnasiste, nagu ka Põlvamaa Värska Gümnaasiumi ning Valgamaa Valga, Tõrva ja Valga Vene Gümnaasiumi 10.-12. klassi õpilasi osalema kodukultuuri mõtestaval esseekonkursil „Eestimaa on meie kodu“. Esseekonkurss kuulutatakse välja emakeelepäeval, 14. märtsil.

Eesti president ja kodukaunistamise ühenduse patroon Toomas Hendrik Ilves on öelnud: „Kodu on just see koht, mis õpetab inimesi mõtlema ning seepärast peab Eesti kodu olema tark, ilus ja korras.“ 
See ärgitas EKKÜ keskjuhatust laiemalt küsima, kuidas suhtuvad kodusse Eesti noored inimesed? Mis on neile tähtis? Kas on tõesti nii, et kodu on seal, kus on hambahari? Küsimustele vastuse leidmiseks alustati esseekonkursi pilootprojekti, mis viidi möödunud kevadel õpetaja Heily Soosaare juhendamisel läbi Nõo Reaalgümnaasiumis. Pilootprojekt õnnestus väga hästi ja see julgustas esseekonkurssi tänavu laiendama üle Tartumaa ja kutsuma juurde ka Põlva- ja Valgamaa kooliõpilasi.

Konkursi eesmärk on suunata noori mõtlema oma juurtele ja kodu tähtsusele tänapäeva üleilmastuvas maailmas.  Konkursile oodatakse gümnasistide arutlusi selle üle, kas meie kodukultuur on midagi eestimaalastele ainuomast ja kordumatut või võib selle rahumeeli seljataha jätta?  Kas kodumuru annab elamiseks jõudu? 

Esseekonkursi teemad: 
* Kust algab kodu?
* Mis teeb õuest koduõue?
* Kodu kui rahvuskultuuri kandja
* Kodu sääl, kus kotid maas?
Töö pikkus on kuni  5500 tähemärki koos tühikutega. Tööle palume lisada järgmised andmed: autori nimi ja kool, e-posti aadress, kontakttelefon ja juhendaja nimi. Ühelt juhendajalt ootame kuni kolme tööd.

Esseed palume saata hiljemalt  23. aprillil 2012 e-postiga aadressile kodukaunistamine@gmail.com, märgusõnaks „Esseekonkurss“.
Konkursi lõpuüritus ja parimate autasustamine toimub Tartus Tartu Saksa Kultuuri Instituudi saalis 25. mail 2012 ja sinna on oodatud kõik konkursil osalenud õpilased koos juhendajatega.
Parimad tööd avaldatakse Eesti Kodukaunistamise Ühenduse veebilehel.

Üritust toetab Tartu Maavalitsus.

(Vajuta pildile, et näha plakatit täismõõdus)